REGIONY | MÍSTNÍ STRÁNKY | Firmy | Restaurace | Ubytování |
Zároveň byl přejmenován facebookový a další profily na sociálních sítích. Jako ekonomický subjekt však i nadále zůstává v OR zapsána jako ZOO Dvůr Králové a.s.
Novým jménem chce ZOO Dvůr Králové ocenit a vyzdvihnout jedinečný záměr našich předchůdců, kteří se podíleli na vzniku Afrického safari. Se samotnou myšlenkou na jeho založení přišel už v 60. letech minulého století tehdejší ředitel Josef Vágner, vlastní safari pak bylo poprvé otevřeno pro veřejnost v roce 1989.
Po 25 letech pak byl jeho název upraven na Africké safari Josefa Vágnera a o rok později se k němu připojilo ještě Lví safari. Výjimečnost Afrického safari byla potvrzena v roce 2016, kdy bylo ministerstvem kultury prohlášeno za kulturní památku jako významný doklad historického vývoje a životního způsobu společnosti.
Začátky královédvorské zoo v sousedství Vlastivědného muzea
Královédvorská zoo měla původně podobu zookoutku u sídla tehdejšího Vlastivědného muzea - vily bývalého továrníka Neumanna ve Dvoře Králové nad Labem, obklopené krásnou zahradou. Aby se zvýšila atraktivnost muzea pro návštěvníky, zřídil se v zahradě u vily zookoutek, který se stal základem dnešní zoo. Právě rok 1946, kdy se v tomto zookoutku v podomácku vyrobených klecích zabydlela zatím evropská zvířata, je považován za rok vzniku královédvorské zoo.
V roce 2016 to bylo právě 70 let a už jen porovnání tehdy 6,5ha zookoutku s dnešní zoo bylo důvodem k oslavám tohoto výročí.
Vývoj loga v posledních 10 letech:
Kateřina Sekyrková
Zdroj: ZOO Dvůr Králové
Vaše komentáře |