Vyhledej
Zvičina > Vzdělávání > střední školy

Bezbariérová rampa a schodišťová plošina pomohou učiteli z východočeských Hořic

anonymně / 25.10.2016, Hořice - Hořicko a Miletín
Střední průmyslová škola kamenická a sochařská v Hořicích zprovoznila novou bezbariérovou rampu, která společně s chystanou instalací schodišťové plošiny odstraní v její historické budově veškeré bariéry pro vozíčkáře. Realizaci projektu, který v současné době pomůže především jednomu učiteli na vozíčku, podpořila Nadace ČEZ 460tisícovým příspěvkem.

Střední průmyslová škola kamenická a sochařská sídlí v jedné z hořických historických budov. Co se bezbariérovosti týče, je proto její stav krajně neuspokojivý. Aby ve škole mohli bez problémů vyučovat a také se vzdělávat i lidé se zdravotním znevýhodněním, rozhodlo se její vedení realizovat projekt s cílem postupného odstranění nebo překonání dosavadních překážek. „V první fázi projektu se nám podařilo vybudovat nový nájezd do přízemí budovy a díky nadační pomoci na něj ještě do konce tohoto roku budeme moci navázat instalací šikmé schodišťové plošiny. Ta umožní lidem na vozíčku bezproblémový přesun i do druhého nadzemního podlaží,“ sdělil Miroslav Šperk ze SPŠ kamenické a sochařské v Hořicích.

Odstranění bariér pomůže zejména učiteli anglického jazyka a informatiky, který ve škole pracuje už šest let a při svém pohybu je odkázán na invalidní vozík. Díky instalaci nových opatření se bude moci plnohodnotně pohybovat ve všech částech budovy, což je pro výkon jeho zaměstnání i výuku dětí nesmírně důležité. Nové bezbariérové možnosti budovy hořické školy samozřejmě pomohou k zisku kvalitního odborného vzdělání i případným dalším žákům a zaměstnancům s pohybovým handicapem.

Nadace ČEZ školu v bezbariérovém projektu podpořila prostřednictvím grantového programu Oranžové schody. „Společně s garantem našeho programu, mnohonásobným paralympijským vítězem a mistrem světa v cyklistice Jiřím Ježkem, jsme tentokrát pomohli odstranit bariéry v hořické škole. Jednomu z oblíbených pedagogů to výrazně ulehčí pohyb po škole, což je zároveň pozvánkou pro další zájemce z řad učitelů, ale i budoucích studentů s handicapem,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Miroslav Šperk (učitel školy) před vstupem na schodišťovou plošinu.


autor článku: 

Mgr. Šárka Beránková

regionální manažer komunikace a tiskový mluvčí, ČEZ, a. s.

Související články
Kraj rozšiřuje nabídku podporovaných učňovských oborů
Základka roku 2016 v Královéhradeckém kraji
Vaše komentáře

Přečteno 643x