REGIONY | MÍSTNÍ STRÁNKY | Firmy | Restaurace | Ubytování |
Zastupitelé odsouhlasili Cenu města Dvůr Králové nad Labem:
Oceněným bude na slavnostním setkání předán pamětní list, pamětní stříbrná mince města a věcná cena.
Tomáš Mervart za celoživotní dílo v oblasti hudby. Za dlouholetou činnost v Záboji (zpěv a klavírní doprovod), klavírní doprovod dětského sboru J. Pojarové, varhanní služba v katolickém kostele. T. Mervart v prosinci 2015 oslavil 80. narozeniny.
Milan Iglo za celoživotní dílo v oblasti hudby. Je autorem velkého množství nejrůznějších hudebních skladeb, od četných instruktivních a výukových kompozic, přes hudbu scénickou, koncertní, komorní, vokální až po hudbu symfonickou. Většinu drobnějších skladeb věnoval dvorské ZUŠ a jejím žákům, jeho skladby hrají žáci klavírního oddělení po celé republice.
Milan Bartoš za celoživotní dílo - udržování a rozvoj tradičního lidového řemesla vzorkorytectví. Řemeslo převzal po svém dědečkovi Josefu Vlkovi, který mu zanechal kompletně zařízenou dílnu na výrobu modrotiskových forem. Své zrestaurované formy v roce 2012 vystavoval v galerii ZUŠ, kde představil textilní tradice města, část modrotiskových forem věnoval i městskému muzeu. V roce 2015 se podílel na vybudování muzea barokního tisku v Kuksu - Rentzovo muzeum doc.PhDr. Stanislava Bohadla.
Josef Holub za celoživotní dílo - rozvoj včelařství na Královédvorsku. Od roku 1987 místopředseda a od roku 1998 předseda spolku. Za svoji činnost by vyznamenán oceněními Vzorný včelař a Vzorný včelařský pracovník.
Lubomír Dvořák za celoživotní dílo v oblasti výtvarného umění. Královédvorský rodák je známý pod malířským pseudonymem Luboš Zvičina, svou práci představil na třiceti úspěšných samostatných výstavavách a projekcích v České republice i v zahraničí. Vystavené práce ho zdařile představují nejen jako zkušeného kreslíře a medailéra, ale i svérázného krajináře. Dnes svá díla zpracovává i digitálně, v tvorbě 3D a 4D grafiky a animovaných filmů. V letošním roce oslaví 80. narozeniny.
Jan Flídr za reprezentaci města Dvůr Králové nad Labem v oblasti školství a vzdělávání. J. Flídr získal titul Zlatý Ámos v anketě o nejoblíbenějšího učitele České republiky. Přestože není ze Dvora Králové nad Labem, svým úspěchem zviditelnil ZŠ 5. května a zároveň město Dvůr Králové nad Labem.
Jan Neruda in memoriam za celoživotní dílo v oblasti hudby. Kapelník orchestru BIG BAND DVORSKÝ, hráč na klávesové nástroje, aranžér a skladatel mnoha skladeb. Byl u zrodu několika hudebních souborů (PANDA, TABU, BIG BAND DVORSKÝ), ve kterých mnohé z hudebníků umělecky vedl a vychovával. Hrál na tanečních kurzech, plesech, svatbách, oslavách, a mnohým i na jejich poslední cestě.
Alan Výborný a Veronika Výborná za trenérskou činnost - společně se řadu let věnují trenérské činnosti softbalu. Věnují se propagaci této hry mezi mládeží od 6 let, dlouhodobě jejich svěřenkyně dosahují úspěchů i na mezinárodní úrovni.
Petr Karban za trenérskou činnost - je instruktorem sebeobrany. Ve svém volném čase se věnuje nejenom kurzům sebeobrany, ale i mládežnickému klubu s názvem Sellf defence team Škorpioni, účastní se i soutěžních klání.
Jiří Krys in memoriam za celoživotní dílo v oblasti sportu - v mládí závodil v gymnastice, atletice, lyžování a plavání. Později se aktivně zapojoval i při budování tenisových kurtů nebo zimního stadionu. Nechyběl na žádné sokolské akci, závodil v běhu na lyžích, nacvičoval Českou a Moravskou besedu, nacvičoval a vystupoval na sletových vystoupeních.
Tomáš Lagutin za trenérskou činnost. Lední hokej začal hrát již v roce 1969 pod vedením tehdejšího dvorského trenéra Josefa Němce. Svoji aktivní kariéru hráče musel ale ukončit pro zranění kolene v roce 1987. Od té doby se věnoval tomuto sportu nejprve jako asistent trenéra Klejšmída, později jako trenér ledního hokeje mládeže. Tuto funkci zastával 27 let. Zároveň několik let působil jako sportovní manažer mládeže a podílel se na vytvoření oddílu HC Dvůr Králové-Náchod, který slavil mnoho úspěchů v celorepublikové soutěži žákovské ligy. T. Lagutin se aktivně podílel na Olympiádě dětí a mládeže Královehradeckého kraje, kde jako trenér rychlobruslení byl vyznamenán v roce 2014 Českým olympijským výborem cenou Fair play za příkladný čin v soutěži. Jeho hlavní krédo práce s mládeží bylo pomocí sportu vychovat z malých kluků slušné lidi.
Družstvo TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem Team gym za úspěšnou sportovní reprezentaci - Jana Holubcová, Kateřina Holubcová, Sára Erbenová, Tereza Hulíková, Nela Drápalíková, Monika Fišerová, Eva Špatenková, Jana Špatenková a Sára Sicilská. Děvčatům se v roce 2015 podařilo získat pod vedením trenérů Jany Šedivé a Libora Drábka na mistrovství ČR v Team Gym mezi deseti družstvy kategorie Junior II. bronzové medaile. Vítězství je o to cennější, že gymnastky nemají k dispozici zdaleka tak kvalitní nářadí jako jejich soupeřky. Všechny členky družstva reprezentují TJ Sokol i město Dvůr Králové nad Labem zároveň i ve sportovní gymnastice, atletice, sportovní všestrannosti i soutěži OVOV. I v těchto soutěžích dosahují výborných výsledků i na úrovni republiky.
Georgios Karadžos vede a propaguje fotbalový oddíl, podílí se na jeho financování, čímž podporuje rozvoj tohoto sportovního odvětví. Nyní je také předsedou TJ Dvůr Králové nad Labem.
Zdroj: www.mudk.cz
Vaše komentáře |